بیمه درمان

epiptoseis ygrasias ston organismo 300x200 بیمه درمان

بستری در بیمارستان و اعمال جراحی و پرداخت هزینه های مربوط به آن یکی از نگرانی های جدی خانواده ها می باشد.افزایش روز افزون بهای خدمات درمان بیمارستانی از جمله تهیه لوازم، دستمزد پزشکان جراح، دارو، هزینه های اتاق عمل , هزینه های عمومی و هزینه های بستری شدن در بیمارستان در بسیاری از موارد مشکلات مالی قابل ملاحظه ای را برای بیمار و یا سرپرست خانواده به وجود می آورد. جبران این هزینه های درمانی مستلزم یک برنامه ریزی پس اندازی بلند مدت است که با دشواری های خاص خود مواجه می باشد.
بیمه نامه درمان تکمیلی با جبران کلیه هزینه های درمان بیمارستانی و همچنین اعمال جراحی سرپایی و پاراکلینیکی، از تحمیل این هزینه ها به خانواده کارکنان جلوگیری نموده و آرامش خاطر را به کارکنان و خانواده آنان باز می گرداند.
کارکنان هر مؤسسه ، اعم از مؤسسه بازرگانی،تولیدی و خدماتی، طبق قانون باید از طریق مؤسسه مورد نظر تحت پوشش بیمه درمان قرار گیرند (منظور: بیمه تامین اجتماعی یا خدمات درمانی یا … ) که به آن اصطلاحاً بیمه گر اول گفته میشود.
این بیمه درمان، علاوه بر پوشش هزینه هایی مانند حق ویزیت پزشک و هزینه های خرید دارو ، باید هزینه های درمانی و جراحی در مراکز درمانی را پوشش دهد. اما در عمـل ،بخش قابل توجـهی از این هزینـه ها را خصوصا به هنگام مراجعه به مراجع پزشکی غیر دولتی،متاسفانه بـیمه شده خود متحمل میشود؛ و بیمه گــران اول برای جبـران این گونه هزینـه ها سرباز میزنند.در نتیجه نیـاز به  بیمـه دیگری که این ضعف پوشـش درمـانـی در بیمه گر اول را جبـران کند نمایـان میگردد.از این رو بیمه تکمیل درمان توسط شرکت های بیمه  بعنوان بیمه گر دوم ارائه میگردد؛ این بیمه درمانی، مازاد بر بیمه درمان اجباری و بصورت گروهی است. زیرا کارکنان موسسه مورد نظر اعم از کارکنان رسمی ،پیمانی و قراردادی به همراه کلیه اعضای خانواده تحت تکفل بعنوان یک گروه تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می گیرند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to Top
↓